photo

V KOMORNÍCH SETKÁNÍCH SE PONOŘÍME

DO MOUDROSTI A TAJEMSTVÍ TĚLA TEKUTINOVÉHO...

POHYBŮ TĚLA, ZVUKŮ A DECHU

TAK ABY SLOVA

BYLA ZTĚLESNĚNA VE VODÁCH TĚLA

JEMNOU SÍLU VODY V TĚLE OBJEVÍME V TĚCHTO TÉMATECH:

9.9.2019 (obsazeno) a 10.9.2019 (volno) PŘÍLIV A ODLIV - ESENCE BRÁNICE

...bránice jako medůza v přílivu a odlivu v organickém tekutinovém prostoru našich útrob. Zvědomíme si její sílu a pružnost, naše tělo se může stát bránicí, může se stát dechem...

7.10.2019 (obsazeno) a 15.10.2019 (volno) ŠŤAVNATÁ PÁTEŘ - PROUDY ŽIVOTA

...páteř je naším centrem, nosičem, naší základnou, řekou a proudem našeho života. Téma je jasné... netřeba žádných slov, jsme prostě páteřní organismus... tento večer věnován kombinaci zvuku, pohybu a naší mysli, která nás skrze šťavnatění páteře povede...

25.11. (obsazeno) a 26.11.2019 (obsazeno) a 7.1.2020 (volno) SACRUM - SACRED DOOR - POSVÁTNÁ BRÁNA ENERGIE

...zvědomíme si svoje kosti a klouby v této krajině, dotkneme se své tekutiny a budeme se věnovat vrstvám našeho těla v záměru - jít hlouběji a hlouběji. Podíváme se na potenciál skrytý v sakrální oblasti a v jemnosti rozpohybujeme fluidnost naší pánve...

VĚDOMÍ JÓNI - VODNÍ LILIE A RŮŽE LÁSKY - termín bude upřesněn, leden 2020

...začátek bude opět v našich kostech, skrze jemné pohyby budeme zkoumat krajinu okvětních plátků svalů uvnitř pánve a vaginy, budeme si hrát s možnostmi, které nám nabízí naše schopnost si navnímat tekutinové tělo v tomto místě a hlavně v souvislostech s celým tělem - z pánevní brány budeme otevírat prostor celého těla a přejdeme do spontánního velmi pomalého pohybu spojení se s vlastním prostorem... není pochyb, že tento večer je také inspirací pro vlastní domácí zkoumání...:)

Zkoumáme léčivou silou, která je nám vlastní. Je to jemné, vemte si sebou teplejší oblečení - aby bylo k dispozici (mikina či svetřík, teplejší ponožky).

 

Cena: 500 Kč

Kdy: od 18-21 hodin

Kde: U mně v komorním útulném Ateliéru těla a vody ve Vlašské ulici 10, Praha 1.

Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23, stačí sms

PSOAS - SVAL DUŠE A LÉČENÍ, VÝŽIVA, REGENERACE

celodenní kurz v neděli 21.7.2019 od 9:30 - 17:00 hodin v Jemném světě

 

Prožitkový celodenní kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu či se výrazněji ovlivňují. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi, sval který nám v hlubinách podává zprávy, jak se v životě cítíme...

Na kurzu postupně skrze jemnou praxi ZVUKU, DECHU, MIKROPOHYBU se budeme dostávat k jeho vyživující, regenerující esenci, toho, že je nejen součástí našeho reflexu uteč, bojuj, ale také velmi důležitou částí sebe-léčivého potenciálu našeho těla - a to je to, co nás zajímá.

Při práci s hlubokými tkáněmi je třeba znovu obnovit naši rodičovskou péči o nás, ne jinak je tomu při práci s psoatem. Spíše než relaxační je to transformační ... i na poli našich emocí a cítění. Je spojen s plazím mozkem, prapocitem bezpečí a přežití, spojen s limbickým systémem a částí života, jež se odehrávala po 9 měsíců ve vodě...

Jeho přirozenou vlastností je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na praxi, jež má schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty. Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás postupně zavede hluboko do těla, je to práce s pocity našeho těla a s naší energií.

Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.Skrze jemnou somatickou praxi s tělem porozumíme vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla. Kurz je koncipován tak, abychom pomalu, postupně a bezpečně se dostávali hlouběji a hlouběji - je vhodný pro ty, kterým nevadí jemnost a pomalost.

V našem těle si ale zejména pokusíme vytvořit prostor, ve kterém se znovu nastolí samo-obnovovací a regenerační schopnost, protože tělo ví a umí si pomoci.

KDY: 21.7.2019 od 9:30-17:00

KDE: Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2 - kousek od nám. Jiřího z Poděbrad

CENA: 1700 Kč

Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23, stačí sms

BEDERNÍ SVALY A KÝVAČ HLAVY - večerní uvolňování

termíny kurzu na pokračování budou vypsány na jaře 2019

 

Prožitkem a nacítěním budeme věnovat dvěma svalovým mostům v těle - BEDERNÍMU SVALU (psoas) A KÝVAČI HLAVY (sternocleidomastoideus). Právě oni dva nám velmi často působí různé potíže a to i proto, že se vzájemně zrcadlí a ovlivňují. Pokud nás bolí bedra, vězme, že problém je i v krční páteři a naopak. Na našem semináři se na toto spojení podíváme trochu organicky:). Přestože se jedná o svaly, bude nás zajímat i to, co pod těmi svaly je. Problém sám o sobě není jen problémem svalů, přesto jejich uvolněním můžeme ledacos ovlivnit. Techniky, které budeme používat, se střídají ve velmi jemných postupech mikropohybů, dechu a zvuku a zejména hravého objevování našeho tekutinového těla - rytmus mozkomíšního moku může mít velký vliv na stav všech tkání v těle.

Po několika letech praxe s léčivými zvuky mohu říct, že vibrace hlasu má vliv na uvolňování vnitřních svalů tak, že se člověk "narovná" bez další svalové stimulace silou. Naší největší silou totiž často může být právě dobře zakořeněná vnímavost - pokud tělo vnímá samo sebe, už tímto se některé věci mohou přenastavit. A někdy se nepřenastaví - ale to často už známe příčinu a rozumíme tělu jako procesu, aby pak ona "forma" byla pravdivá. Úsilí zde není přítelem, je to odevzdávání se větší síle, než o kterou můžeme usilovat.

Praxe je velmi jemná, uvolňující, ale pracuje s mnoha vrstvami těla - emocionálním i energetickým, do hloubky, přirozeně bez našeho mentálního rozhodnutí. Prostě se to děje a my jsme tomu přítomní:).

 

Sebou: pohodlné oblečení, raději dlouhý rukáv a teplé ponožky k dispozici, při tomto jemném cvičení může přijít pocit zimy...

Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23, stačí sms

<., /html>