BEDERNÍ SVALY A KÝVAČ HLAVY - MOSTY V TĚLE

v sobotu 16.3.2018 v Českých Budějovicích, Centrum Setkávání od 10-17 hodin

Oblíbený prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a jeho zrcadlovitému spojení se svaly krku - kývačem hlavy. Prožitkem a nacítěním budeme věnovat dvěma svalovým mostům v těle - BEDERNÍMU SVALU (psoas) A KÝVAČI HLAVY (sternocleidomastoideus). Právě oni dva nám velmi často působí různé potíže a to i proto, že se vzájemně zrcadlí a ovlivňují. Pokud nás bolí bedra, vězme, že problém je i v krční páteři a naopak. Na našem semináři se na toto spojení podíváme trochu organicky:). Přestože se jedná o svaly, bude nás zajímat i to, co pod těmi svaly je. Problém sám o sobě není jen problémem svalů, přesto jejich uvolněním můžeme ledacos ovlivnit. Techniky, které budeme používat, se střídají ve velmi jemných postupech mikropohybů, dechu a zvuku a zejména hravého objevování našeho tekutinového těla - rytmus mozkomíšního moku může mít velký vliv na stav všech tkání v těle.

Přirozenou vlastností našeho těla je jakýsi stav "tekutění", který je také daný tím, že naše tělo na úrovni buněk je vodou, obecně se předpokládá, že v sobě máme 70-80 procent vody. Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty. Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce s pocity našeho těla a s naší energií. Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.

Nebudeme se zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme, skrze jemné nuance pohybů a jednoduchost, vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla. Tento "základní" kurz je tak věnován hlavně tématům, která nás v souvislosti s bederní částí páteře nejvíce trápí. Jemnost rehabilitačních technik a práce s tekutinovým tělem na tomto kurzu nemá v podstatě kontraindikaci, vyjma např. těžkých psychických stavů.

Cena v Českých Budějovicích: 1300 Kč. Rezervace na michaela.cusanova@seznam.cz, nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms).

BEDERNÍ SVALY - INTIMNÍ UVOLŇOVÁNÍ V HLUBINÁCH

7. dílný kurz věnovaný nejhlubším svalů v těle bude tentokrát zaměřen na témata uvolnění, energie, ženské intimity a sexuality.

KURZ JIŽ PROBĚHL, NOVÉ DATUM BUDE AKTUALIZOVÁNO

Bederní svaly jsou jediné svaly v těle, které spojují končetiny s trupem v oblasti pánve a mají velký vliv na vše, co se v oblasti pánve děje či neděje... Ve východní tradici jsou spojeny s prvními třemi čakrami a co víc, s energií ledvin a srdce - jejich uvolnění přispívá k rovnováze mezi aspekty ohně a vody, Jin a Jang v těle... staří Taoisté nebo Tantrici věděli, že to, jak se tento nejhlubší sval cítí, pak ovlivňuje i to, zda můžeme otevřít svá srdce. Přestože vypracovávali celý systém cvičení speciálně pro psoas (bederní svaly), dnešnímu tělu toto cvičení již není přístupné v plném rozsahu. Ztratili jsme onu pružnost těla i mysli, opravdový dotek se životem v nás a kolem, dokonce i plný dotek se zemí, jemnost, schopnost cítit a někde na cestě od pánve k hlavě jsme se často odřízly...

Na našem kurzu budeme probouzet svou vnímavost, schopnost se hluboce uvolnit, obnovovat energetická propojení, nacítit si energii, která námi protéká, tak jak to bude momentálně možné, přes velice jemnou práci s tělem si budeme hrát s těmi částmi těla, která jsou důležitá pro prožitek sama sebe jako vnímavé, vibrující, smyslné ženy, kdy právě tato vnímavost a síla v jemnosti je naším přirozeným stavem v naší hloubce. I proto "techniky", které budeme používat, se budou naší přirozenosti velice přibližovat:).

Prožitkem se budeme naciťovat na to, čím pro nás mohou bederní svaly býti: vyživa, dynamika, pružnost, orgasmický sval, informátor, integrita, celistvost, vnitřní hranice.

Tento kurz je vhodný pro všechny ženy, kterým je blízká jemnost, pomalost a vhled do sebe sama a jsou nebo chtějí být... otevřené mnoha možnostem, které nám pohled dovnitř nás samých nabízí.