PÁR Z TÉMAT, KDE SE MŮŽEME SETKAT S VODOU...

TEKUTINY V TĚLE, jejich význam, možnosti a vědomí – všechna voda je vlastně propojena. V makrosvětě oceánů, jezer, řek či vody v živých organismech tvoříme jednotu. Naše voda je spojena s vodou v jiných formách. Přestože rozdělujeme anatomicky a fyziologicky, že máme krev, lymfu, buněčnou tekutinu atd, ve své podstatě je to jedna a tatáž voda, která ale pokaždé nese jinou informaci a možnosti, jak s těmito informacemi pracovat (my nepracujeme, ale naše tělo tvoří). Voda totiž tvoří skoro 80 procent složení našeho těla a má velký potenciál na naše léčení v mnoha rovinách. Tento potenciál se stále zkoumá…. Voda má totiž svou hloubku a určitou nekonečnost koloběhu jak v přírodě, tak v našem těle. Ve cvičeních se ladíme na vědomí jednotlivých tekutin a možný pohyb, hlas, vyjádření se skrze vlastní vodu, ať je to krev, lymfa, kloubní tekutina….

Studuji anatomii a fyziologii a je to opravdu studium na celý život, a zároveň je mým přáním pochopit více, než je na první pohled zřejmé. V tomto ohledu mi oči otevřela také práce úžasné učitelky Bonnie Bainbridge Cohen s pohledem na různorodost a možnosti práce s vnitřními tekutinami. Líbí se mi její koncept „nic není špatně“ (i v tak exaktní vědě, jako je studium lidské anatomie!) a vše neustále tvoříme… Co my víme... vlastně nic a možná v tom pochopení, že nic nevíme, můžeme pochopit toho druhého...

TEKUTINOVÉ TĚLO V DOBĚ PRENATÁLU, VÝVOJ, EMBRYOLOGIE - krásné, velké, vyživující téma… tak hluboké, až těžce se o něm píše… dotýkáme se počátku našeho života…. Které nás zformovalo, abychom se mohli vůbec narodit… naprosto seriozně už i ve vědě připouštíme, jak obrovský vliv toto období mělo na naše cítění, náš život vůbec. V určitých úrovních již víme, že to jak jsme vznikali, co jsme u toho cítili (embryo a plod nemá vyvinutou logiku) v nás vytváří hluboko zakořeněné vzory našeho pozdějšího prožívání života. Na fyzické úrovni je toto vlastně součástí limbického systému, tedy nejstarší části našeho mozku.

Je stále aktuální otázkou, jakými cesty můžeme skrze něco jako „návrat do prenatálu“ s těmito vzorci pracovat, co všechno lze měnit… a my jsme na opravdovém počátku našeho zkoumání z hlediska emocí, duše, těla v oblasti vědy i spirituality. Ve vodě jsme vznikli, naše tělo čím mladší bylo, obsahovalo více vody. Naše buňka je voda...

ŽENA JAKO VODA - SEXUALITA A INTIMITA Říká se, že žena je voda…a voda je léčivým balzámem i katalyzátorem pro prožitek ženské sexuality. Ladíme se na své hlubiny, jejich pohyb a prostor a možnosti těla, jak prožít potěšení a vlastní smyslnost. Kdy potěšení, zvědavost, objevování řídí pohyb (a co naším tělem pohybuje... jsou právě tekutiny) našeho těla, kdy není znám cíl a kdy se znovu učíme Důvěřovat Prostoru v nás a kolem nás, něco co je nám vlastně přirozené a naší součástí.

Z vlastní hluboké zkušenosti mohu říct, že práce s vodou a jemnost má velkou sílu v rozmrazování různých „pancířů“. Naprosto na stejné úrovni jako jiné známé techniky, které jsou průraznější, dynamičtější. Stejná síla, ne-li větší – ale jinak, než je naše mysl zvyklá. I proto nám někdy chvilku může trvat, než si naši mysl přenastavíme na jiné vnímání a často ze začátku potřebujeme prorazit zátky. Voda rozšiřuje naše energetickou kapacitu (logicky!) a zároveň i léčí.

Mým prvním zážitkem při prvním setkání s fluidním pohybem byl dotek hvězd... krásná "kosmická hra", kterou jsem kdysi prožívala např. při seminářích tantry (a myslela jsem si, že je to fantazie, kterou zažívá každý)... ale tehdy to bylo jiné, neboť jsem byla od svého těla oddělena. Nyní se tento zážitek děl již v těle, kde se postupně probouzí sensitivita a vnímavost, kdy zároveň dochází k léčení na tělesné úrovni.

Dnes ráda pracuji se subtilní energií, vnitřními i vnějšími vlnami a možnostmi měknutí, otevírání vnitřních hlubin a různých částí těla, kdy se to děje posléze „samo“, a mohu tak dojít k propojování a milování s vlastní energií.

LÉČENÍ FYZICKÝM DOTEK PŘES VĚDOMÍ TEKUTIN Mluvíme například o kraniosakrální biodynamice... Jaké jsou další možnosti těchto technik, jaký by mohl být další vývoj směrem k tomu, že tuto možnost máme opravdu všichni - a můžeme si ji poskytnout - SAMI SOBĚ. Tady je průkopníkem těchto metod "sami sobě" Continuum Movement, které jsou většinou předem dané a mají strukturu, ale už nyní můžeme říct, že v budoucnu nebude často "technik" třeba...

Čím hlouběji vstupujeme do svého těla, tím technika mizí a nastupuje přirozená moudrost, kde necháváme prostor tomu, co je přirozenou inteligencí těla a jeho vody. Jak říká zakladatelka Continuum, Emilie Conrad, tato inteligence byla vždy zde přítomná – když se spojovala spermie s vajíčkem, když se tvořily první organismy… svět byl stvořen vodou ve vodě. Sama o sobě cítím ve svých dlaních střídavě velkou sílu a střídavě velké zranění, které mě ale naopak učí a povzbuzuje k jiným úhlům pohledu - jak se stát svým vlastním léčitelem. A voda je mi pomocí.

NĚKTERÉ DALŠÍ MOŽNOSTI...ke kterým se vrátím později... PRÁCE S HLUBOKÝMI SVALY, TKÁNĚMI V TĚLE - možnosti terapie ...

MEDICÍNA VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ZVÍŘAT VE VODĚ...

RITUÁLY S VODOU

ROČNÍ OBDOBÍ A CYKLUS VODY

Mořské a vodní šperky..:) Trochu osobní záležitost. To jsem Vám jednou jela metrem (mimochodem místo dobrých nápadů:)), bylo to první březnový den, a najednou cítím vůni moře... rozhlížím se, co to je... ale nebylo to v okolí, bylo to něco jako "mimo". Ale úplně jasně nádherná vůně moře... pár pohledů dovnitř a hnutí mysli mě vedlo "googlit" mořské šperky a byla jsem doma... mušličky, mořské sklo, perly, fosilie, perletě... a já se zamilovala... a tak si vyrábím zatím pro sebe, je to pro mě takovým balzámem nebo v rámci našeho tvoření s dětmi a v sobě chovám představy šperků tvořených v určitém tématu... které se pomalu zhmotňují...