photo

PSOAS - SVAL ORGASMICKÝ

Seminář v pátek 18. března od 18:00 – 21:30

Místo: Maitrea, www.maitrea.cz

Cena: 500 Kč

Rezervace na michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 126 023.

 

Seminář o svalu velkém bederním (psoas major) a o taoistickém přístupu, kdy mu staří taoisté říkali sval duše. Tento sval je totiž velmi důležitou součástí naší schopnosti uvolnit si, vlnit se, nechat energii stoupat nahoru a zase dolů. Nejen proto je také důležité pro naši orgasmickou schopnost nechat orgasmus stoupat a vlnit a vnímat a cítit v celém těle nebo tam, kam "to půjde".

Je to jediný sval v našem těle, který spojuje trup s dolními končetinami...

Svaly, orgány v našem těle jsou obaleny pojivovou tkání, fascií, každý sval by měl být vyživen, odpružen, uvolněn... Pojivová tkáň zajišťuje výživu i přenos vibrací a vzruchů.

Psoas jakože nejhlubší sval v těle, obložen tekutinami a našimi břišními a pánevními orgány, napojen na bránice břišní a pánevní, se mnohem více chová spíš jako orgán, organicky, ligamentum než-li jako běžný sval, které známe. Ovšem i tady chování našich svalů, se kterými jsme "běžně v kontaktu", je zapříčiněno způsobem našeho kontaktu a naším vnímáním v kontextu celé osobnosti (historie, rodina, prostředí, kultura, národ, emoce, myšlenky - vše co nás vytváří a "tvaruje").

Přístup k němu vede přes vědomou pozornost, která je zlatým klíčem k branám tajemství hlubin našeho těla, našeho vesmíru. Cesty k tomu mohou být různé.

Na našem semináři půjdeme přes vědomou pozornost a pochopení, jak naše tělo funguje a respektováním tohoto vnitřního pohybu. Cílem tohoto semináře není orgasmus, ale poznání a prožitek ve svém těle, tak jak momentálně to bude možné skrze povídání a cvičení, jež se dotýkají našich hlubokých svalů, souvislostí a intimních témat, poznání moudrosti v našem těle, propojenosti, kdy není cíl, ale cesta - jako vlna nebo spirála nebo kruh.

Nástin programu:

- Povídání a úvodní seznámení ve fyzickém těle

- Naslouchání a komunikace s vlastní vnitřní vlnou

- Uvolňování psoatu

Všechny semináře o velkém svalu bederním jsou inspirované osobním studiem s mou učitelkou Liz Koch, jejím originálním, již skoro 40 let osvědčeným přístupem k tomuto svalu a mým dlouholetým studiem s různými učitely a praxí východních cvičení.