photo

HLUBINY TĚLA - léčivá síla vnitřního Érotu

25.-26. května v Ateliéru těla a vody na Malé straně

Prožitkový víkendový kurz, ve kterém se ponoříme do svých tělesných hlubin v jemné organické praxi léčivého pohybu a zvuku. Budeme objevovat, hrát si s pulsací, spirálami a vlnami v těle - vnitřními Vodami a silou tekutinového těla.

Postupná praxe s tekutinovým tělem nám pomůže uvolnit jednotlivé části našeho těla, ve vrstvení, abychom se mohli dotknout našich hlubin, kdy techniky Continuum Movement mohou mnohé rozpouštět a léčit, často i na úrovních, kam naše mysl nemá přístup. Je to somatický přístup, kdy také nasloucháme hlubokým vnitřním pohybům. Tyto zvědoměné pohyby pak mají různé účinky, mění se naše tělo, naše myšlení, náš život. Získáváme hlubší přístup k sobě a k potenciálu svého těla. Společný čas tento víkend budeme věnovat léčivé síle našeho vnitřního Erótu, pohybu vnitřních energií a životní síly. Budeme vytvářet harmonii mezi tím, kdy vedu a nechávám se vést, kdy kultivuji sílu, a kdy ona kultivuje mě.

Erós je obrovská tvůrčí síla, která nás alchymisticky povede k tvoření vlastního léku. Erotická kvalita není jen o nacházení potěšení v každém pohybu, ale i umět "dovolit" tyto jemné niterné pohyby také v hlubinách těla, kdy promlouvají i naše hluboké emoce uložené v tkáních. Je to hluboký dotek se životem v nás a právě šťavnatá síla Erótova nás léčí a povzbuzuje. Erós neznamená nutně sexuální sílu nebo sex, ale na druhé straně jí být může. V jemných slovních nuancích můžeme pak říci, že sexuální sílu lze čerpat či vyčerpat, erotickou nikoliv, je to pra-síla, jenž vytváří život a její hlubinná esence vychází z našeho srdce.

Podle zakladatelky Continuum Movement Emilie Conrad je to právě hojnost Erótu v nás, která nám zde pomáhá léčit naše zranění na hluboké úrovni. V jemné somatické praxi tak používáme VODU - neboť právě voda přináší život a je na jeho počátku.

Návazně budeme v sobě rozvíjet umění pomalého tantrického tance z tradice kašmírského šivaismu. Poznávat naše tělo jako Chrám mnoha možností, tělesným prožitkem porozumět rčení "naše tkáň je naše myšlenka". Pracujeme se zvukem léčivým, očistným, uvolňujícím - dechem, mikropohybem, pomalostí, receptivitou, otevřeností a probouzením vědomí těla...

Čeká nás tedy poznávání jemné síly tekutinového těla, jež se rozvibrovává za pomocí dechu a zvuků. Léčivý Erós a hadí síla v jemnosti, náš vnitřní prostor milující a k pomilování... Budeme otevírat VNITŘNÍ PROSTOR V TĚLE, věnovati se pružnosti KOSTÍ, obnovování spojování síly JAZYKA a jeho propojování středem těla s jemností LŮNA....

Praxe je to fluidní … tak, aby i naše myšlení bylo fluidní a my mohly splynout do pomalého pohybu tance Tandavy, které má blahodárné účinky na mnoha úrovních.

Pomocníkem nám bude právě Continuum Movement, velmi léčivá, regenerační, posilující praxe pro naše tělo i ducha. Učíme se zde přijímat vše, co je přítomné v nás a kolem - budeme se dotýkat nejhlubších tkání a svalů, emocí a orgánů, zvuku z kostí, kostní dřeně a její pasívní síly, co v těle vidíme i nevidíme - celá praxe s VODOU TĚLA je tělesná, organická, "hmotná", biologická:).

Čeká nás tedy poznávání jemné síly tekutinového těla, jež se rozvibrovává za pomocí dechu a zvuků. Léčivý Erós a hadí síla v jemnosti, náš vnitřní prostor milující a k pomilování... Budeme otevírat VNITŘNÍ PROSTOR V TĚLE, věnovati se pružnosti KOSTÍ, obnovování spojování síly JAZYKA a jeho propojování středem těla s jemností LŮNA....

KDY: 25-26.5.2019. Sobota: 9:45 - 17:00. Neděle: 9:45 - 16:30

KDE: Ateliér těla a vody, Vlašská 10, Praha 1

CENA: 2700 Kč

REGISTRACE: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms). Počet účastnic v komorním útulném prostoru je 9.