photo

LÉČENÍ BEDERNÍCH SVALŮ

5. dílný kurz v pondělí od 21.5.2018 do 25.6.2018 (kurz se nekoná 11.6.!)od 20:00 -21:30. Adresa je Pracoviště Pohled, Letohradská 16, kousek od Národního Technického Muzea.

5. dílný BEDERNÍ kurz v pondělí večer nabídne možnost se postupně, pomalu a jemně věnovat nejhlubším svalům v těle, svalům bederním (psoas) z hlediska nejen terapeutického pohybu, ale zejména rozšíření našeho vnímání těla a pochopení, jak psoas funguje. Nabídne škálu jednoduchých, ale účinných cvičení, která Vám pomohou řešit akutní či chronické problémy v oblasti beder. Budeme se také věnovat částem těla, která jsou s bederními svaly spojená, aniž bychom to tak často vnímali, jak se vše vzájemně ovlivňuje, a hlavně co s tím. Cvičení jsou v klidu, velmi jemná a velmi jednoduchá - cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak tento sval funguje a jak umí zrcadlit naši cestu životem.

Na kurzu se budeme také věnovat emocím, které jsou ve svalech uloženy a jak s tím lze jemně pracovat. Kurz může být velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, je to také práce s pocity našeho těla a s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí.

Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás. Tento kurz je zaměřen na pomalé, postupné seznamování a porozumění s dostatkem času na vstřebávání a integraci.

Praxe je inspirována úžasnou prací Liz Koch, autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje více než 30 let a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu.

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc, ponožky, láhev vody, případně psací potřeby.

Cena: 1500 Kč. SLEVA - 200 kč je při platbě předem nebo pro ty, kteří již některé z mých seminářů navštívili

Cena se slevou 1300 Kč.

ORGANIZACE A REZERVACE: Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms).