photo

BEDERNÍ SVALY A BRÁNICE - REHABILITACE A UVOLŇOVÁNÍ

Tento 2. dílný večerní seminář je možné navštívit v těchto termínech: PRVNÍ TERMÍN: 5.3.2017 a 12.3.2017 A DRUHÝ TERMÍN: 19.3. a 26.3.2018. Čas od 20:00 -21:30. Adresa je Pracoviště Pohled, Letohradská 16, kousek od Národního Technického Muzea.

Seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici.

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení. Přirozenou vlastností bederních svalů je tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, a měkčení - neučíme se dýchat, ale bránici osvobozujeme k volnému dechu.

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje více než 30 let a Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. Na semináři zároveň použijeme techniky práce s vnitřní vodou v těle - Continuum Movement, který umí bránici a hluboké svaly uvolnit organicky skrze zvuk, stav mysli a minimální pohyb.

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc, ponožky, láhev vody, případně psací potřeby.

CENA: 600 Kč za jeden 2. dílný seminář. Platba probíhá předem a je vratná v případě omluvy den předem (nebo převeditelná na jiný seminář).

Je možnost si vybrat ze dvou seminářů v těchto termínech: TERMÍNY: první termín semináře č. 1 je 5.3. a 12.3.2018 a druhý termín semináře č. 2 je 19.3. a 20.3.2018. Náhrady a přehazování termínů jsou možné jen ve výjimečných případech po dohodě s lektorkou kvůli kapacitě míst. Děkuji za pochopení:).

ORGANIZACE A REZERVACE: Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms).