photo

BEDERNÍ SVALY A BRÁNICE - REHABILITACE A UVOLŇOVÁNÍ

V pondělí 4.12.2017 a 11.12.2017 od 20:00 -21:30. Adresa je Pracoviště Pohled, Letohradská 16, kousek od Národního Technického Muzea.

Seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici.

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení. Přirozenou vlastností bederních svalů je tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, a měkčení - neučíme se dýchat, ale bránici osvobozujeme k volnému dechu.

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje více než 30 let.

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc, ponožky, láhev vody.

CENA: 500 Kč

ORGANIZACE A REZERVACE: Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms). Na kurzu je daný počet míst, kvůli organizaci se kurzovné 500 Kč platí předem, v případě nemoci či jiného důvodu ... a omluvy před začátkem lekce - vrátím. Číslo účtu sdělím mailem nebo sms. Web studia, kde se akce koná, je www.pohledpracoviste.com.