photo

BEDERNÍ SVALY A BRÁNICE - REHABILITACE A TEKUTÉ UVOLNĚNÍ

Oblíbený seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (VELKÝ BEDERNÍ SVAL) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - bránici. SEMINÁŘ SE KONÁ 19.11.2018 OD 18-21

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu, než jsme dosud zvyklí. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky cvičení. Přirozenou vlastností bederních svalů je tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, a měkčení - neučíme se dýchat, ale bránici osvobozujeme k volnému dechu.

Tento seminář je nahlédnutím do velmi širokého tématu a ochutnáme také techniky práce s vnitřní vodou v těle - Continuum Movement, který umí bránici a hluboké svaly uvolnit organicky skrze zvuk, stav mysli a minimální pohyb. Budeme nahlížet na tělo nikoliv jako objekt, ale proces... a to sebou přináší také změnu myšlení, neboť naše tkáň je vlastně zároveň také naší... myšlenkou :)

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc - dlouhý rukáv, aby Vám nebyla zima, ponožky, případně láhev vody a psací potřeby.

Cena: 600 Kč (pro ty, kteří navštívili 2 a více mých seminářů či celovíkendový kurz nebo delší cyklus, je cena 500 Kč)

Rezervace: na emailu michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms)

Kde: Dračí Blaho, Jánská 8 - kousek od Malostránského náměstí

Čas: 18-21, přijďte prosím včas, v 18 hodin začíná již praxe:)

ORGANIZACE A REZERVACE: Rezervace: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms).