photo

HLOUBKA A LÉČENÍ BEDERNÍCH SVALŮ

Oblíbený víkendový kurz - intenzivní , ale jemný v ČERVNU 29-30.6.2019

Prohlubující víkendový kurz nabídne možnost se intenzivně věnovat nejhlubším svalům v těle, SVALŮM BEDERNÍM (PSOAS) v léčivém pohybu vnějším a vnitřním, i rozšíření našeho vnímání těla a porozumění, jak (nejen) psoas funguje.

Psoas - bederní svaly jsou mostem mezi dolním a horním tělem, významné pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří Taoisté se svalem pracovali, věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Psoas je poslem zpráv nejen toho, jak se cítí "fyzicky" naše tělo, ale "šťavnatý, tekutý" psoas je o našem celkovém pocitu pohody a harmonie na všech možných úrovních našeho života.

Dotek s psoatem není jen o tom, že se dotýkáme části těla, která nám činí velké problémy, ale zároveň je to dotek s krajinou našeho opravdu velkého potenciálu.

Prohlubující kurz nabídne škálu jednoduché, ale účinné praxe, která Vám pomůže řešit akutní či chronické problémy v oblasti beder či změnit pohled na Vaše tělo. Budeme se také věnovat částem těla, která jsou s bederními svaly spojená, aniž bychom to tak často vnímali, jak se vše vzájemně ovlivňuje, a hlavně co s tím. Praxe je v klidu, velmi jemná a velmi jednoduchá - cesta k nejhlubším svalům vede skrze vlastní zpomalení a prohloubení naší pozornosti. Přirozenou vlastností bederních svalů je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na techniky, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne (byť je důležitá praxe:), naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak tento sval funguje a proč, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.

Ve druhé půlce se budeme více věnovat emocím, které jsou ve svalech uloženy, a jak s tím lze jemně pracovat.

Kurz může být velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s bederními svaly nás zavede hluboko do těla, je to také práce s pocity našeho těla a s naší energií, neboť naše tělo je komplexní nádobou, jehož fyzická schránka je jen jednou ze součástí.

Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás. Budeme komunikovat, naslouchat, intenzita víkendového kurzu nás může dovést velmi hluboko do míst, kde objevujeme náš vlastní sebe-léčivý a regenerační potenciál.

Kurz je vhodný pro všechny, ale také pro terapeuty - maséry, fyzioterapeuty, lektory jógy...

S sebou pohodlné oblečení ve vrstvení - JE TO JEMNÉ, uzavíratelnou láhev s vodou, psací potřeby. Účastníci dostanou tištěný materiál pro domácí praxi.

CENA: 2900 Kč

REZERVACE: na emailu michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms)

KDE: Jemný svět, Chopinova 10, Praha 5

ČAS: 29-30.6.2019 SOBOTA 9:30 - 17:00, NEDĚLE 9:45 - 16:00. Na místě lze pod domluvě přespat.