BEDERNÍ SVALY - EMOČNÍ SVALY

sobota 6. května 2016 od 9:30 do 16:30

Psoas je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří taoisté se svalem pracovali. Věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života a nazývali ho svalem duše. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?              

Prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) i částem těla, která jsou s ním v kontaktu a zejména pochopení tohoto svalu jako svalu emočního, který je zrcadlem našeho pocitu bezpečí.

Jeho přirozenou vlastností je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, pochopíme kouzlo jednoduchosti a vrátíme se k zapomenutým technikám, které jsou tělu přirozené, a kde je šance se uvolnit, i přes náš "napnutý" nervový systém. Kurz je opravdu velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to "práce" také s pocity našeho těla. Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a tomu, jak naše tělo funguje v podstatě nejen bio-mechanické, ale zejména biologické. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.

·          Objevování a uvolňování bederních svalů. Horní a dolní část. Co ovlivňuje v našem těle...

·          Porozumění a naslouchání bio inteligenci našeho těla.

·          S čím jsou bederní svaly spojeny a co s tím.

·          Práce s bederními svaly v běžném životě.

·          Bedra a naše emoce - cvičení prožitkem

 

Kde: Jemný svět, Chopinova 10, Praha Vinohrady (naproti Riegrovým sadům).

Cena: 1500 Kč

Sebou prosíme volné oblečení, nejlépe ve vrstvení, raději navíc teplou mikinu, svačinku, LÁHEV VODY. Budeme mít pauzu na oběd. K dispozici "tištěný průvodce", psací potřeby sebou.

Webové stránky místa akce: www.jemnysvet.cz

Rezervace na michaela.cusanova@seznam.cz, nebo tel. 732126023, případně FB zpráva.