photo

AŽ NA DŘEŇ - LÉČENÍ KOSTÍ, KLOUBŮ A KOSTNÍ DŘENĚ

 

v pátek večer 22.2.2019 od 18-21 hodin v Jemném světě v Praze na Vinohradech

Večerní workshop věnovaný zvuku kostí a kostní dřeni a práci s tekutinovým tělem, tedy i kloubní tekutinou. Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová - přenáší zvuk. Budeme vycházet zejména z hloubinné praxe s tekutinami - Continuum Movement, praxe pohybu, zvuku, dechu, kdy jedním z principů je porozumění tělu jako fluidnímu organismu, které se nepohybuje, ale pohybem JE. Nejen tímto porozuměním se pak můžeme zkontaktovat s dávnou léčivou silou, kterou všichni disponujeme.

Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru - jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme - je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.

Kostní dřeň je důležitou součástí imunitního, lymfatického systému, je to orgán krve-tvorby. V pozdějším věku se kostní dřeň různě mění, tento proces si tělo reguluje a v případě změny z červené - krev tvořící - na žlutou dřeň, která již krev netvoří, je to proces ještě vratný. Ve stáří se dřeň mění na šedou hmotu, ubývá pružnosti, a to je již změna nevratná. Péče o kostní zdraví má tak obrovský potenciál také na poli našeho zdraví. Je to hluboká tkáň a na našem semináři půjdeme postupně, jemně a do hloubky a setkáme se s další dimenzí našeho těla. Budeme vnímat naše tělo jako zázrak.

Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a kraniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí - kdy se pak v těle přenastavuje to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak.... Něco hlubokého se nás dotkne... Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov... Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.

Seminář pracuje s léčivou silou, která je nám vlastní. Je to jemné, vemte si sebou teplejší oblečení - aby bylo k dispozici (mikina či svetřík, teplejší ponožky).

CENA: 500 Kč

REZERVACE: na michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23, může být jen sms.

ORGANIZACE: začínáme v 18 hodin (přijďte prosím načas) a končíme ve 21 hodin. Seminář se koná v JEMNÉM SVĚTE, Chopinova 10, Praha 2, kousek od nám. Jiřího z Poděbrad