photo

PSOAS, BRÁNICE A EMOCE

Celodenní kurz v pátek 10.5.2019 a 14.6.2019 od 9:30-17:00 hodin

Oblíbený kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (VELKÝ BEDERNÍ SVAL) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle - BRÁNICI.

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí - už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? A k tomu nám může pomoci uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle - psoas skrze jemné, oživující techniky "cvičení", které se může stát přirozeným způsobem pohybu a vnímání. Naše hluboké tkáně znají odpověď - změknout a plynout.

S bránicí a nejhlubším svalem v těle - bederním svalem souvisí také emoce. Zaměříme-li pozornost takto hluboko, už nemluvíme o relaxaci, ale emoční transformaci. S emocemi se také pojí VODA - a právě tímto směrem se podíváme: skrze jemný somatický přístup s tekutinovým tělem budeme pracovat s potenciálem našich hlubokých emočních svalů - beder a bránice.

Jak je to s emocemi, odkud přichází? Proč? Nebude to však práce mentální, analytická, ale dáme přednost tomu, aby obraz či myšlenka vycházela spíše z hlubin těla než-li hlavy, ale také porozumíme schopnosti našeho těla s tímto pracovat - tak, jak nám čas celodenního kurzu dovolí nahlédnout a zpracovat.

Tento kurz může být úvodem do velmi širokého tématu a ochutnáme také techniky práce s vnitřní vodou v těle - Continuum Movement, který umí bránici a hluboké svaly uvolnit organicky skrze zvuk, stav mysli a minimální pohyb. Budeme nahlížet na tělo nikoliv jako objekt, ale proces... a to sebou přináší také změnu myšlení, neboť naše tkáň je vlastně zároveň také naší... myšlenkou :). Konečně... bránice je součástí také našeho trávení - trávicího systému.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o nové přístupy hravé práce s tělem - nevadí jim jemnost, pomalost a probouzení vlastní vnímavosti, ale také ty, které již nějaké problémy v této oblasti mají, techniky jsou to velmi regenerační a léčivé.

Sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc - dlouhý rukáv, teplé ponožky, aby Vám nebyla zima, láhev vody a psací potřeby.

CENA: 1500 Kč

KDY: 10.5.2019 a 14.6.2019 od 9:30 - 17:00

REZERVACE: na emailu michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 12 60 23 (stačí sms)

KDE: 10.5.2019 - Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2 (kousek od nám. Jiřího z Poděbrad)

KDE: 14.6.2019 - komorní prostor Ateliéru těla a vody ve Vlašské 10, Praha 1 (kousek od Malostranského nám.)